Data:
Organizator:

Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Infuzyjnego PTPI

I Kongres Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Infuzyjnego INFUzja 2024 to zwieńczenie cyklu bezpłatnych, regionalnych konferencji naukowo-szkoleniowych INFUzja Lokalnie, które w każdym mieście gromadzą ok. 250 uczestników zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy na temat prowadzenia bezpiecznej terapii infuzyjnej. To ogólnopolskie, interdyscyplinarne spotkanie dla lekarzy, pielęgniarek różnych specjalności, ratowników medycznych oraz przedstawicieli innych zawodów medycznych, którzy w swojej codziennej praktyce mają styczność z podawaniem leków i płynów drogą parenteralną: dożylną, podskórną i doszpikową.

ZAGADNIENIA KONFERENCJI INFUzja 2024:

1. Wdrażanie wytycznych opieki infuzyjnej: jak stosować wyniki badań naukowych w praktyce?
  2. Deeskalacja dostępu naczyniowego: czy rozważamy tę opcję?
  3. Efektywne zarządzanie zespołami: ewolucja, czy rewolucja?
  4. Znaczenie symulacji medycznej w uzyskiwaniu dostępów naczyniowych: jak efektywnie uczyć?
  5. Powszechnie stosowane procedury kaniulacji i terapii parenteralnej: czy wiemy już wszystko?
  6. Trudny dostęp dożylny: jak wybrać najlepszą drogę do osiągnięcia celu?
  7. Dostęp naczyniowy w sytuacjach szczególnych: LPR, ZRM i ECMO
  8. Kompatybilność roztworów: co, gdy CHPL milczy?
  9. Dostęp naczyniowy u dzieci: jakie są najważniejsze aspekty praktyczne w tej grupie pacjentów?
  10. Prowadzenie infuzji w systemach zamkniętych: czy już jesteśmy gotowi?
  11. Mapa IV Teams w Polsce: doświadczenia liderów
  12. Międzynarodowa perspektywa: jak wykorzystać potencjał pielęgniarek?

LINK