Data:
Organizator:

Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Ratunkowego

Jubileuszowa X Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego: „RATOWANIE – WSPÓLNA SPRAWA" odbędzie się 4-6 czerwca w Gdynii. Zapraszamy na intensywny program warsztatów medycznych. Uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności w zakresie unieruchamiania agresywnych pacjentów oraz współpracy z policją. Szeroka oferta różnorodnych warsztatów, które będą dostępne na Konferencji poruszy tematykę tamowania krwotoków, odbarczania odmy z użyciem dekompresji igłowej i fingerthoracostomy, NLS skoncentrowanego na resuscytacji noworodków i wiele innych. Warsztat „Pracuj ergonomicznie – unikaj urazów”, pokaże jak unikać urazów związanych z przenoszeniem pacjentów. Następnie warsztat „Ranny z medavacu” przedstawi zaopatrywanie poszkodowanych na polu walki. Dzień zakończy warsztat „Podstawy ultrasonografii – protokół E-FAST”, gdzie uczestnicy nauczą się podstaw ultrasonografii. Przez cały dzień, zarówno we wtorek, jak i środę, będą odbywały się warsztaty Vomiting Commander, dostępne bez zapisów dla wszystkich uczestników konferencji. Warsztaty te będą obejmować krótkie symulacje z zakresu udrażniania dróg oddechowych przy ograniczonym dostępie do poszkodowanego. Certyfikowane szkolenie, uczestnictwo płatne.