Jeśli poszukujesz osób, które wezmą udział w twoim badaniu i chcesz opublikować je u nas na stronie
Międzykulturowa adaptacja i walidacja narzędzia The Nurse-Nurse Collaboration Scale
Kierownik projektu: mgr pielęgniarstwa Aleksandra WardakAfiliacja: Warszawski Uniwersytet MedycznyBadanie, które pomoże w międzykulturowej adaptacji i walidacji narzędzia The Nurse-Nurse Collaboration Scale. Skala bada współpracę między pielęgniarkami, która jest kluczowym elementem efektywnej opieki pielęgniarskiej. Jej wzrost może przyczynić się do zmniejszenia liczby błędów medycznych, ma także wpływ na jakość opieki nad pacjentem, satysfakcję z wykonywanej pracy i zamiar odejścia z pracy.
Link do kwestionariusza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeiiC4KxcrppCaGDFDpv5MVS-7KqZPLygZnSZaPsZsP0chXjg/viewform
Potrzeby studentów pielęgniarstwa oraz pielęgniarek/-arzy rozpoczynających pracę w zakresie przygotowania do pracy zmianowej, w kontekście jej wpływu na zdrowie.
Kierownik projektu: licencjat pielęgniarstwa Aniela Gołębiewska, Aleksandra SzajkoAfiliacja: Uniwerstyet Medyczny w Poznaniu, Warszawski Uniwerstyet MedycznyLink do kwestionariusza: https://forms.gle/VKM5H4U5BYsrK6xB8
Kto może wziąć udział:
- studentki/ci 3 roku studiów licencjackich z pielęgniarstwa
- studentki/ci studiów magisterskich z pielęgniarstwa
- pielęgniarki/arze pracujący w zawodzie maks. 2 lata
Badanie ma na celu:
1. Zbadanie potrzeb studentek i studentów pielęgniarstwa oraz pielęgniarek i pielęgniarzy rozpoczynających pracę w zawodzie w zakresie przygotowania do pracy w trybie zmianowym w kontekście dbania o swoje zdrowie fizyczne oraz psychiczne.
2. Zbadanie dobrostanu studentek i studentów pielęgniarstwa oraz pielęgniarek i pielęgniarzy rozpoczynających pracę w zawodzie i określenie potrzeb w zakresie edukacji z przygotowania do pracy zmianowej.
Badanie przeprowadzone jest na podstawie kwestionariuszy standaryzowanych i ankiety własnej.Analiza czynników wpływających na racjonowanie opieki pielęgniarskiej wśród pielęgniarek pracujących w Polsce.
Kierownik projektu: licencjat pielęgniarstwa Gosia DudaAfiliacja: Oddział Kliniczny Chorób Rzadkich, Intensywnej Opieki i Terapii Noworodka, Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie; Wydział Nauk o Zdrowiu, Warszawski Uniwersytet MedycznySzanowni Państwo!
Nazywam się Małgorzata Duda, jestem studentką drugiego roku studiów magisterskich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na wydziale Nauk o Zdrowiu. W ramach projektu Progres Nurs prowadzę badanie na temat zjawiska racjonowania opieki pielęgniarskiej i czynników na nie wpływających, takich jak czynniki kadrowe oraz postawy wobec bezpieczeństwa.
Ankieta jest dobrowolna i anonimowa, zgromadzone w niej informacje zostaną wykorzystane wyłącznie w celach naukowych, do napisania publikacji naukowej.
Wypełnienie aniety zajmuje ok. 10 min, składa się ona z czterech części: metryki, kwestionariusza czynników kadrowych, kwestionariusza niedostarczonej opieki oraz kwestionariusza postaw bezpieczeństwa.
Bardzo dziękuję za poświęcony czas.
Małgorzata Duda
W razie pytań, wątpliwości lub uwag proszę o kontakt: duda13072000@gmail.com